تلویزیون 4K چیست و آیا ارزش خریدن دارد؟ بخریم یا نخریم؟

تلویزیون های فورکِی (4K) در حال حاضر بر کل بازار تلویزیون خیمه زده اند و به نظر نمی رسد که بتوان تا چند سال آتی پایانی بر این سیطره متصور شد. چند سال قبل حرف از خریدن یا نخریدن تلویزیون های 4K بود اما در حال حاضر کمتر کسی نسبت به خرید این تلویزیون ها شک دارند. این که تلویزیون 4K چیست و اصلا ایا خرید آن ارزش دارد یا خیر؟ بخریم یا نخریم؟ از جمله پرسش هایی هستند که در این مقاله از میهن کالا مگ به آن ها خواهیم پرداخت. در آخر نیز بهترین تلویزیون های فورکِی 4K از جمله ال جی، سامسونگ، سونی، هایسنس، پاناسونیک و تی سی ال را معرفی خواهیم کرد.

تلویزیون 4K چیست؟ بخریم یا نخریم؟

 تلویزیون های 4K تلویزیون هایی هستند، که کیفیت صفحه نمایش آن ها چهار برابر تلویزیون های FULL HD است. از زمانی که تلویزیون های 4K وارد بازار شده اند به نوعی نسل جدید از تلویزیون ها را تشکیل می دهند که در نوع خود بهترین هستند چون هرکسی که این تلویزیون ها را خریداری نموده و یا از نزدیک آن ها مشاهده نموده است به خوبی از کیفیت تصویر آن نهایت لذت را می برد.

تلویزیون 4K مانند تلویزیون های معمولی LCD و LED نیستند و تفاوت آن ها با دیگر تلویزیون ها میزان پیکسل آن ها است. چون این تلویزیون ها پیکسل بالاتری دارند پس وضوح تصویر بهتری را خواهند داشت. تلویزیون های UHD جدید با وضوح 4K استاندارد جدیدی در بازار هستند و همچنین دارای چندین فناوری مهم در دست هستند که مفهوم جدیدی از لذت های صوتی و تصویری را در هر اتاق ایفا می کنند.

برای خرید و دریافت قیمت تلویزیون سامسونگ و الجی به فروشگاه اینترنتی میهن کالا مراجعه کنید.

تلویزیون های جدید 4K در شکل و طراحی نیز نوآوری می کنند. ضخامت آن، به لطف پانل های OLED جدید، کاملا نازک است و به چند میلی متر می رسد، به طوری که ضخامت آن ها به اندازه ی کارت های اعتباری هستند. البته سیستم عامل های مجتمع شده در تلویزیون نیز بخشی از توانایی مدل های جدید هستند.

https://mihankalaa.com/blog/tv-buying-guide-in-2020/

تلویزیون 4K در مقابل 8K

در استاندارد 4K این وضوح به ۴۰۹۶ در ۲۱۶۰ پیکسل می‌رسد. وضوح تصویر 4K در تلویزیون های فورکی 4000 پیکسل در وضوح صفحه نمایش افقی می باشد. در حالی که وضوح تصاویر 8K به چیزی حدود 32 میلیون افزایش می یابد. یوتیوب یکی از سرویس های ارائه دهنده ی تصاویر 8K می باشد. بعد از تولید تلویزیون های ال ای دی تلویزیون 4K UHD وارد بازار جهانی شدند.

رقابت شدیدی بین شرکت های سونی، سامسونگ، ال جی، توشیبا و فیلیپس به وجود آمده که هر روز شاهد تولید تلویزیون هایی با کیفیت عالی هستیم البته لازم به ذکر است که فیلم های 4K دارای حجم بسیار بالایی هستند برای مثال یک فیلم سینمایی 4K حدود 60 گیگابایت حجم دارند. قیمت تلویزیون های 4K از نظر کیفیت و کارایی بسیار مناسب است و با پرداخت مبلغی مناسب می توانید آن ها را خریداری کنید.

تلویزیون 4K در مقابل 8K

آینده تلویزیون های 4K چگونه است؟ بخریم یا نخریم؟

استفاده از صفحه نمایش با کیفیت تصویر 4K یک نوع تکنولوژی نیست که بخواهیم مخالف آن باشیم، در واقع چه ما بخواهیم یا چه نخواهیم در آینده نزدیک تقریبا تمامی تلویزیون هایی که تولید می شود دارای کیفیت تصویر 4K است. تکنولوژی همواره در حال پیشرفت است و مطمئنا تلویزیون ها و تکنولوژی های مرتبط با صفحه نمایش به کار گرفته شده است در آن ها نیز روز به روز با پیشرفت های ایجاد شده هماهنگ می شود. در نتیجه در آینده نزدیک تلویزیون های 4K جایگزین تمامی تلویزیون ها با وضوح FHD خواهند شد.

در چه شرایطی کارایی صفحه نمایش با وضوح تصویر 4K بیشتر می شود؟

مطمئنا زمانی وضوح تصویر صفحه نمایش یک محصول بیشتر قابل تفکیک خواهد بود که اندازه نمایشگر آن نیز افزایش پیدا کند. به بیان دیگر مسئله تراکم پیکسلی که با اندازه صفحه نمایش و وضوح تصویر آن ارتباط مستقیمی دارد، از جمله مسئله‌ های اصلی است که می‌تواند به طور دقیق میزان کیفیت تصاویر ارائه شده در نمایشگرهای گوشی‌ های یا تلویزیون‌ ها را نشان دهد.

استفاده از نمایشگرهای با وضوح تصویر 4K در تلویزیون‌ های کوچک‌ تر چندان امر معقولانه‌ ای به شمار نمی‌ رود، چرا که در این شرایط چشم انسان قادر به تشخیص تفاوت‌ های ما بین نمایشگر با وضوح تصویر 4K و فول اچ دی نخواهد بود. اما هنگامی که قصد خرید تلویزیونی بسیار بزرگ را داشته باشید، بدون تردید وضوح تصویر 4K می‌ تواند نقشی اساسی در افزایش کیفیت تصویر ارائه شده ایفا کند.

در چه شرایطی کارایی صفحه نمایش با وضوح تصویر 4K بیشتر می شود؟

منظور از کیفیت تصویر 4K در تلویزیون چیست؟

واژه 4K در چند سال اخیر در تلویزیون ها به کار برده می شود. اگر شما به کیفیت تصویر تلویزیون اهمیت زیادی می دهید ما به شما تلویزیون 4K را پیشنهاد می کنیم. چون در این تلویزیون بیش از 8 میلیون پیکسل و 24 میلیون ترانزیستور برای نمایش تصاویر به کار برده می شود، که در تلویزیون های FULL HD حدود 2 میلیون پیکسل به کار برده می شود. به همین خاطر است که می گویند بهترین تلویزیون 4K چهار برابر تلویزیون فول اچ دی کیفیت دارند، و مسلما هر چه تعداد پیکسل بیشتر باشد کیفیت تصویر هم طبیعی تر است و تصویر با رنگ های بیشتر و روی پیکسل های بیشتر پخش می شود.

بیشتر بخوانید: چک لیست دانستنی‌ها و نکات مهم خرید تلویزیون خوب در سال 99

تفاوت تلویزیون 4K با UHD چیست؟

کیفیت تصویر 4k و وضوح تصویر اولترا اچ‌ دی (UHD) از آن جایی که اغلب به جای یکدیگر به‌ کار برده می‌شوند، می‌توانند گمراه‌ کننده باشند، در حالی که دو چیز متفاوت هستند. بنابراین باید در مورد آن ها توضیحاتی ارائه دهیم. نمایشگرهای واقعی 4K که در محصولات پیشرفته و سینمای دیجیتال به‌ کار برده می‌شود، مقدار ۴۰۹۶ در ۲۱۶۰ پیکسل در خود دارند.

اما UHD از آن جا که مخصوص نمایش مصرف‌ کننده و پخش‌ کننده‌ ی استاندارد با مقدار وضوح تصویر چهار برابر یک وضوح تصویر Full HD است، از مقدار ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل بهره می‌برد. تفاوت جزئی این دو، به تفاوت در نسبت تصویر بین سینمای دیجیتال و نمایشگرهای خانگی برمی‌گردد.

UHD نیز وضوح تصویر دیگری با نسبت تصویر استاندارد ۱۶:۹ است، به این معنی که نمایشگرهای آن قابلیت پشتیبانی از محتوای قدیمی Full HD را دارند. هم عبارت 4K و هم UHD می‌ توانند به‌ اختصار 2160p نامیده شوند تا با استانداردهای گذشته سازگار شوند. اما این مسئله، می‌ تواند فهم تفاوت بین آن ها را پیچیده‌ تر کند، زیرا در حالی که تفاوت پیکسل‌‌ های آن ها چندان زیاد نیست، با این حال هنوز متفاوت هستند.

برخی برندها در تبلیغات تلویزیون های خود برای اجتناب از گمراهی، ترجیح می‌دهند از نام UHD استفاده کنند. برای تبلیغات آسان‌تر، شرکت‌ ها این دو عبارت را همچنان به جای یکدیگر استفاده می‌کنند. تلویزیون هایی با پنل QLED و OLED دارای کیفیت تصویر 4k هستند و قیمت آن ها به نسبت تلویزیون های فول اچ دی بیشتر است.

تفاوت تلویزیون 4K با UHD چیست؟

تفاوت 4K و FULL HD چیست؟

تلویزیون Full HD، با داشتن خطوط افقی 1920 با خطوط عمودی 1080 اینچ، به طور کلی میلیون ها پیکسل را جمع آوری می کند تا تصاویری که توسط تلویزیون های مذکور با رزولوشن ارائه شده است را تشکیل دهند. البته، اندازه صفحه نمایش یک عامل مهم برای تجربه نهایی است.

تلویزیون های 4K UHD این تعداد پیکسل ها را تقریبا 4 برابر افزایش می دهد، زیرا آن ها دارای رزولوشن 3840 خط افقی با 2160 خط عمودی هستند؛ یعنی ما می توانیم یک تصویر بسیار دقیق را در همان اندازه صفحه نمایش ببینیم اگر دو مدل مقایسه کنیم از همان اندازه، البته تراکم پیکسل آن، به این ترتیب بالاتر خواهد بود. وضوح بالاتر با تراکم پیکسل بالاتری برخوردار است، و درک بیشتری برای اطلاعات نمایش داده شده و امکانات بیشتر برای درک تفاوت های ظریف تصاویر است.

البته، شما نباید درباره محتوای قدیمی خود در Full HD، مجددا تلویزیون 4K نادیده بگیرید (یعنی، “پیکسل اضافی” را برای پر کردن تصویر وارد کنید). هنگام انتخاب بین یک تلویزیون Full HD یا 4K، اندازه صفحه نمایش مهم است. واضح است که قبل از یک صفحه نمایش از همان اندازه، کیفیت تصویر در یک تلویزیون 4K بالاتر از کیفیت Full HD خواهد بود. بنابراین، اگر ما در فکر خرید تلویزیون بزرگ باشیم، بهتر است تصمیم بگیریم تلویزیون های با تکنولوژی 4K UHD که دارای پیکسل بیشتری نسبت به تکنولوژی UHD هستند بخریم.

بیشتر بخوانید: ارزانترین تلویزیون های 4k در بازار ایران از الجی و سونی تا تی سی ال

برعکس اگر تلویزیون دارای چند اینچ با یک Full HD باشد، کیفیت تصویر خارق العاده ای به همراه خواهد داشت و نیازی به صرف هزینه بیشتر از حد لازم نیست. در نتیجه تفاوت تلویزیون 4K و FULL HD در وضوح بیشتر است، تلویزیون های FULL HD از رزولوشن 1080×1920 پیکسل برخوردارند در مجموع از 2.073.600 پیکسل بهره می برند.

این در حالی است که تلویزیون های 4K با رزولوشن 2160×3840 چیزی معادل 8.294.400 پیکسل است. به عبارتی تعداد پیکسل های 4K به چهار برابر FULL HD افزایش پیدا کرده است و هر فریم آن معادل یک تصویر 8 مگاپیکسلی است. تلویزیون هایی با سایز بزرگتر از 40 اینچ به بالا داری کیفیت تصویر full hd و 4k هستند و با توجه به رزولوشن بالایی که دارند برای فضاهایی وسیع تر مناسب ترند تا تمام جزئیات آن را به طور واضح ببینید.

تفاوت 4K و FULL HD چیست؟

کنسل بازی و ویدئویی در تلویزیون 4K

پلی استیشن 4 سونی و همچنین ایکس باکس وان مایکروسافت از وضوح تصویر 4k پشتیبانی نمی کنند، این کنسول وضوح تصویر FULL HD را به همراه دارند و به نظر نمی رسد که به این زودی شاهد عرضه بازی هایی باشیم که در کنسول هایی نظیر پلی استیشن 4 سونی و ایکس باکس وان مایکروسافت خروجی ویدئوی 4k را داشته باشند. با اتصال کامپیوتر به تلویزیون 4k می توانید بازی مورد علاقه خود را با کیفیت فورکی ببینید و از بازی کردن لذت ببرید.

پیکسل نور در تلویزیون 4K چگونه است؟

استفاده از این وضوح تصویر، یک تراکم پیکسلی خیره‌ کننده‌ ای را به وجود آورده بود که اغلب اپلیکیشن‌ ها و مرورگرهای وب شخص ثالث قابلیت پشتیبانی از آن را نداشتند. همراه با 4K، تلویزیون های جدید با پانل های OLEDبه طور گسترده ای وارد می شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین و ارزانترین برند و مدل تلویزیون 8K کدام است؟ الجی یا سامسونگ؟

این فن آوری پانل LED عقب تلویزیون را از بین می برد و اجازه می دهد پیکسل ها نور را به صورت کاملا مستقل از یکدیگر منتشر کنند.  پیکسل ها می توانند رنگ ها را نشان دهند یا به طور کامل خاموش شوند، در نتیجه سیاه پوستان کاملا واقعی و عمیق هستند. از سوی دیگر، سامسونگ پانل های 4K با تکنولوژی QLED ارائه کرده است که به ارائه کیفیت تصویر و دقت عالی برای پانل های OLED می پردازد.

روشنایی یکی دیگر از نکات مهم در پانل های جدید تلویزیون 4K است؛ از آنجایی که ما از حداکثر 1000 نیت از روشنایی تا حدود 1500 و حتی 2000 نیت روشنایی در مدل های جدید استفاده می کنیم، اگرچه انتظار می رود در چند سال آینده کمتر از 10،000 نیت باشد. البته سیستم عامل های مجتمع شده در تلویزیون نیز بخشی از توانایی مدل های جدید هستند.

پیکسل نور در تلویزیون 4K چگونه است؟

تلویزیون 4K بخریم یا نخریم؟

در ادامه به ارائه مهمترین دلایل خرید یا عدم خرید تلویزیون های فورکی (4K) پرداخته ایم.

چهار دلیل برای خرید تلویزیون فورکی

1- زیبایی

اگر این تلویزیون ها را از نزدیک با چشم خود ببینید، نمی توانید زیبایی آن ها را تحسین نکنید واقعا افزایش وضوح تصویر 2160×3840 پیکسل تفاوتی را ایجاد می کند که به وضوح قادر به مشاهده آن خواهید بود. اگر چه جهش از فن‌ آوری اچ دی به 4K ممکن است به اندازه جهش از فن‌ آوری اس دی به اچ دی قابل توجه نباشد، اما تفاوت فاحشی بین آن ها وجود دارد و نمی‌ توان آن را نادیده گرفت. درواقع وضوح و جزییات افزوده شده به معنای این است که شما قادر خواهید بود جزئیاتی را که در فن‌ آوری اچ دی ممکن است از دست بدهید، در وضوح 4K با جزئیات کامل ببینید.

2- کاهش قیمت ها

قیمت تلویزیون های 4K در مقایسه با دو سال قبل، زمانی که برای اولین بار از آن رونمایی شد بالا نیست. در حال حاضر به جز تلویزیون های 4K خمیده یا تلویزیون OLED و QLED که از قیمت بالایی برخوردارند، قیمت مدل های دیگر کاهش پیدا کرده است. در نتیجه قیمت تلویزیون های 4K بسیار به صرفه است و با پرداخت مبلغی مناسب آن را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی جدیدترین و بهترین تلویزیون های 49 اینچ ال جی در سال 2020

3- افزایش برنامه به نسبت قبل

مثل دوران اولیه رونمایی از تلویزیون های HD، فیلم ها و برنامه هایی که با کیفیت 4K ضبط شده اند کمیاب اما رو به افزایش هستند. از آن جایی که سی دی هایی با فرمت 4K وجود ندارد، بسیاری از برنامه ها از سوی سرویس هایی نظیر نفتلیکس، یوتیوب و سونی ویدئو تامین می شود. برخی شرکت های سازنده تلویزیون 4K به همراه محصول خود یک هارد حاوی فیلم های 4K ارائه می دهد. علاوه بر آن برخی از گوشی های S5 و سونی و اکسپریا Z3 قابلیت فیلمبرداری با وضوح 4K را دارند و کاربر می تواند فیلم ها با وضوح فورکی در تلویزیون 4K خود ببیند.

4- قابلیت نمایش فن آوری های پایین تر

اگرچه مالکان تلویزیون‌های 4K منتظر محتوای بیشتری برای توجیه خرید خود هستند، اما دست کم تمام این تلویزیون‌ های جدید می‌توانند فرمت‌ های معمول اچ دی را به سطح کیفیت اولترا اچ دی نزدیک کنند.

دلایل عدم خرید تلویزیون فورکی

پیکسل نور در تلویزیون 4K چگونه است؟

1- نبود محتوای برنامه های کافی

برنامه هایی با قابلیت 4K برای این تلویزیون ها بسیار کم هستند. شبکه های پخش برنامه در آمریکا هنوز حتی با وضوح HD برنامه پخش نمی کنند چه برسد به وضوح UHD، نبود محتوا بزرگ ترین مانع سر راه شرکت های سازنده تلویزیون 4K است.

2- دشواری تشخیص تفاوت 4K و HD در تلویزیون های کوچک

تلویزیون های 4K می توانند خارق العاده به نظر برسند. اما نکته ای وجود دارد که ممکن است آن را ندانید، تلویزیون هرچه قدر کوچک تر باشد تشخیص وضوح بالاتر در آن سخت تر است. برخی از تلویزیون های 40 و 42 اینچ 4K که در کنار تلویزیون های HD قرار می گیرند.

تشخیص تفاوت بین آن ها کار ساده‌ ای نخواهد بود. بنابراین برای استفاده هر چه بیشتر از پتانسیل‌ تلویزیون 4K باید سراغ مدل‌ های بزرگ‌ تر بروید اما از سوی دیگر باید بودجه خود را نیز در نظر بگیرید. درحال حاضر گرانترین تلویزیون 4K موجود در بازار مدل 85 اینچ 4K سه بعدی از شرکت سونی است که بیش از 20 هزار دلار قیمت دارد.

3- تداوم کاهش قیمت ها

اگر چه قیمت تلویزیون 4K رو به کاهش است اما این قیمت ها در سال جاری و سال های بعد همچنان کاهش خواهد یافت. شاید بهتر باشد کمی صبر کنید تا هم قیمت ها کاهش یابد و هم برنامه های بیشتری برای آن عرضه شود.

چگونه بفهمیم تلویزیون دارای کیفیت 4K است؟

اولین روش تست این است که یک برگه کاغذ a5 بردارید، آن را تا کنید و وسط آن را اندازه یک دایره سه سانتی پاره کنید که وقتی شما تا را باز کردید دقیقا وسط کاغذ یک دایره درآمده باشد. یک کلیپ 4K از اینترنت دانلود کنید و در فلش ذخیره کنید و آن را به تلویزیون وصل کنید، و بعد فیلم ضبط شده در فلش را بر روی تلویزیون 4K خود پخش کنید، و زمانی که فیلم یا برنامه در حال پخش است کاغذ را روی تلویزیون قرار دهید در این صورت تراکم پیکسل کاملا قابل دیدن است.

شما به راحتی نمی توانید پیکسل آن را پیدا کنید باید مدت زیادی به آن خیره بشوید تا آن را پیدا کنید. این یک روش عامیانه و اولیه در تلویزیون های 4K است که روی کارتون تلویزیون های 4K درج شده است.

چگونه بفهمیم تلویزیون دارای کیفیت 4K است؟

قیمت تلویزیون 4K

همیشه مهم‌ترین ملاک برای خرید هر کالایی قیمت آن بوده است. با این که همچنان شاهد قیمت‌ های چند ده میلیون تومانی در بازار تلویزیون‌های 4K هستیم ولی متوسط قیمت چنین تلویزیون‌ هایی حتی در بازار ایران بسیار کاهش پیدا کرده است. نکته‌ ای که در این بین باید به آن توجه کنید این است که بر خلاف تلویزیون‌ های فول‌ اچ‌ دی شما می‌ توانید بدون کاهش کیفیت تصویر در فاصله‌ی به مراتب کمتری از تلویزیون خود بنشینید و از تماشای آن لذت ببرید تلویزیون‌های 4K با سایز‌های حدودا ۴۰ اینچ را به خصوص برای آپارتمان‌ های کوچک بسیار مناسب کرده است.

بیشتر بخوانید: تفاوت 4K ،FULL HD ،HD و مقایسه 4K با FULL HD، تلویزیون فورکِی بخریم یا نه؟

چرا HDR ارزش تلویزیون فورکِی را بالا می برد؟

همانطور که از نام آن پیداست HDR قرار است، نسبت کنتراست آن را شدیدا افزایش دهد. به بیان دیگر نسبت کنتراست، را افزایش می دهد. به بیان دیگر، نسبت کنتراست یعنی تفاوت بین روشن ترین تا تیره ترین رنگ که هر چه این بازه عظیم تر باشد، کیفیت رنگ های مشاهده شده بهتر خواهد بود.

وقتی حالت HDR برقرار باشد، همراه با آن ویژگی های دیگری نظیر وسعت رنگ گسترده می آید که سبب تولید رنگ های بسیار طبیعی و زنده می شود. در واقع آن چه از دریچه تلویزیون می بینید بسیار به آن چه که واقعا هست نزدیک تر و زیباتر می شود. رنگ ها از رو رفته نیستند و اجسام درست همانطور که در دنیای واقعی و با چشم می توان دید حقیقی به نظر می رسند.

همه چیز عمقی قابل تصور دارد و می توان تصویر را به معنای واقعی حس کرد. اما مشکل اصلی این نیست که چرا تولید کننده ها تلویزیون HDR نمی سازند. مشکل محتوای قابل نمایشی بوده که به اندازه کافی هنوز تولید نشده است. البته هنوز به اندازه کافی محتوا برای تلویزیون های 4K هم وجود ندارد، چه برسد به HDR و بعید است که این روند تا حداقل 4-5 سال دیگر تغییر اساسی کند.

چرا HDR ارزش تلویزیون 4K را بالا می برد؟

برای تلویزیون 4K چه نوع کابلی نیاز داریم؟

دو کابل استاندارد قابل استفاده برای این پنل‌ها، HDMI و DisplayPort هستند. کابل دوم برای مواقعی است که می‌خواهید مانیتور اولترا اچ‌ دی را به پی‌ سی وصل کنید. کابل‌های HDMI در حال حاضر در دو نسخه 1.4 و 2.0 عرضه می‌شوند. نسخه 1.4 کابل اچ‌ دی‌ ام‌ آی، بسیار ارزان قیمت است و می‌ توانید آن را با کمترین هزینه از فروشگاه‌ های لوازم و تجهزات کامپیوتری تهیه کنید.

این کابل‌ها قابلیت انتقال تصویر با رزولوشن حداکثر 3840×2160 پیکسل و سرعت 30 فریم در ثانیه را دارند. نسخه 2.0 کابل اچ‌ دی‌ ام‌ آی با جدیدترین فناوری روز ارائه شده و می‌تواند تصاویر با کیفیت اولترا اچ‌ دی و سرعت 60 فریم در ثانیه را منتقل کند. کابل کامپیوتری DisplayPort نیز عکس و سیگنال‌ های صوتی را بدون هیچ تأخیر و اشکالی از کارت گرافیک‌ های بسیار باکیفیت در کامپیوتر به مانیتورها منتقل می‌کند.

فاصله ایده آل در تلویزیون 4K

تجربه تماشا در تلویزیون 4K بسیار دل نشین تر از تلویزیون های FULL HD است. از بسیاری جهات می توان تجربه تماشای تصویر و فیلم را در دستگاه های 4K و UHD مشابه فیلم در سینما دانست. بهترین فاصله برای نشستن و تماشای تصویر در یک تلویزیون 65 اینچ با دقت تصویر 4K  در حدود 5.1 متر است. با این شیوه شاید در مورد چیدمان اسباب‌ اثاثیه منزل خود کمی با مشکل مواجه شوید، اما می‌تواند فاصله دو یا سه متری را نیز راضی‌‌ کننده و مناسب دانست.

3 دیدگاه در “تلویزیون 4K چیست و آیا ارزش خریدن دارد؟ بخریم یا نخریم؟

  1. ناشناس گفت:

    امتیاز بینندگان:3 ستاره

  2. ناشناس گفت:

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

  3. حمید گفت:

    اینترنت ایران و شبکه های فیلم داخلی حداکثر تا فول اچی دی پوشش میدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
منو